Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-15 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Proč právě trampolína?

Trampolína je dokonalou kombinací dobré zábavy s příznivým účinkem na stav a držení těla. Kromě toho nezná věkové hranice a můžete ji používat jak doma, tak na zahradě. 

Pokud neexistují žádné zdravotní kontraindikace k překonání, může existovat pouze jedno dilema: pro který model se rozhodnout?

Typy

Naštěstí se trampolíny neliší mnoha způsoby: jsou rozděleny hlavně kvůli účelu a způsobu upevnění sítě.

Jak je tedy rozdělíme?

Toto je základní rozdělení trampolín. Je to intuitivní, takže se nemusíte obávat, že se ztratíte. V tomto prostoru najdete pouze čtyři typy:

 • Sportovní trampolíny
 • Trampolíny pro děti
 • Zahradní trampolíny
 • Podvodní trampolíny

Sportovní trampolíny - jsou nejvíce nenápadné a jejich síla spočívá v použitých materiálech. "Kompaktní" velikosti obvykle umožňují použití i v malém (i když dostatečně vysokém) bytě nebo v posilovně, kde podobné pozice mohou být stejně jako v případě jiných fitness tříd. Modely oválu jsou obvykle asi jeden metr v průměru. To však není jediný dostupný tvar. Na trhu najdete také obdélníkové trampolíny, často větší, které slouží k provádění složitějších akrobací.

Trampolíny pro děti (nebo doma) - jsou o něco větší (od 80 do 160 cm). A povinně vybavená sítí. V závislosti na materiálech použitých při výrobě (a tedy i ceně) mohou mít tyto trampolíny velmi odlišnou životnost. 

Tato kategorie zahrnuje také nafukovací modely. Jedná se samozřejmě o zcela jiné konstrukce. Jsou určeny pro nejmladší. Mají různé tvary a představují pohádkové prostory (např. Hrad s věžičkami na každém rohu, rybník obklopený řadou stromů, boxerský ring atd.). Neexistují žádné pružiny, síťovina, kovové nohy, atd. Celé tělo je vyrobeno z pevného plastu (PVC - syntetický polymer).

Zahradní trampolíny - U zahradních trampolín jsou větší rozměry  a zabývají se zátěží mnohem více. Díky tomu je může současně používat více než jedno dítě (i když raději doporučujeme určit raději pravidla aby se někomu něco nestalo). 

Pro nejnáročnější uživatele mají výrobci profesionální (PRO) verze zahradních modelů. Vyznačují se zvýšenou kvalitou a mohou být také komerčně využívány - na venkovních akcích, dětských hřištích nebo v mateřských školách, kde „střední intenzita“ prostě neexistuje.

Nejběžnější přípustné zatížení trampolín je 100, 150, 180 a více kg.

Podvodní trampolíny - vybavení pro aqua fitness a rehabilitaci ve vodě.

 

Způsob připojení sítě

Nějaký detail, tak důležitý, že je základem pro další rozdělení trampolín. V tomto ohledu rozlišujeme tři typy:

 • S síťovinou namontovanou na vnější straně
 • Uvnitř je upevněna síťovina
 • Bez sítě

Síť upevněná na vnější straně - poskytuje o něco více místa pro skákání. Proč? Protože běží na vnějším okraji trampolíny. Toto řešení zajišťuje volnost pohybu, ale nedoporučuje se dětem, zejména těm nejmladším. Síť chrání před pádem na zem, ale ne před nárazem do konstrukce nebo přistáním na pružinách.

Síť upevněná uvnitř - poskytuje nejvyšší stupeň bezpečnosti. Vzdálenost od sloupků a pružin. Nevýhody? O něco méně místa než s vnějším upevněním na trampolíně stejných rozměrů.

Výška mřížky závisí především na velikosti trampolíny a možnosti prasknutí pružinami. Pokud máte průměr 244 cm, síť by měla být asi 180 cm vysoká.

Žádná mřížka - je varovným signálem pro pokročilé. Takový model bude mobilnější. To nevyžaduje tolik úsilí k nasazení.To vám umožní skočit a skočit volně, což je nezbytné pro různé typy cvičení. Není však vhodný pro děti, které by měly být chráněny před pádem co nejvíce. Dospělí by samozřejmě měli být opatrní. Nebo se rozhodněte pro trampolínu bez sítě, ale s rukojetí nebo madlem.

Co musí trampolína mít

Pokud si vzpomenete na prvky každé trampolíny, bude pro vás snazší posoudit, zda plně vyhovuje vašim potřebám. Zde je seznam, který byste měli bod po bodu reprodukovat sami těsně před zakoupením trampolíny:

Rám (základna trampolína) - znamená rám a podpěry. Měly by být stabilní, silné a bez jakýchkoliv nedostatků v podobě ostrých hran. Před nákupem zkontrolujte, zda jsou svary hladké a pozinkované. Nechcete se zkrátit nebo si všimnout pár měsíců používání rezavé skvrny. Důležitá je také kvalita spojů - nejúčinnější jsou šroubové nebo šroubové svorky.

Je dobré, že rám je zajištěn speciální pěnou - díky tomu, i když narazíte na rám, po této "blízké schůzce" nedostanete bolestivou stopu. Také věnujte pozornost počtu a tvaru nohou. Ty nejlepší ve tvaru U budou fungovat nejlépe.

Skákací podložka - pružná a zároveň odolná. Zkontrolujte, zda byl omylem vyroben z PP sítě. Pokud ano, můžete být klidní. Toto je nejlepší originální řešení používané americkými konstruktéry. Důležité je, že rohož musí být šitá silnou páskou, která drží pružiny. Počet stehů ovlivňuje životnost rohože. Je známo - pokud jich je příliš málo, po určité době se mohou zastavit s nákladem.

Pružiny - přesněji jejich počet a kvalita rozhodují o rozlomení a maximálním zatížení trampolíny. Měly by mít co nejvíce zatáček. Také věnujte pozornost tomu, zda mají dobré upevnění. Je lepší vědět, co se může stát, když vyjdou. Stručně řečeno: průměr určuje trvanlivost a délku se silou při přetržení.

Ochranná pružina - obzvláště důležitá, je-li síť upevněna externě. Díky ní se skokanská noha mezi pružinami nezachytí.Měl by být z tlustého, odolného materiálu, např. PVC nebo polyesterového vlákna. Bohužel, nejčastěji dostupné kryty jsou vyrobeny z polyethylenu, který velmi špatně snáší sluneční paprsky a vlhkost. Životnost takového materiálu nebude příliš dlouhá. Jediný komfort v tom, že kryt lze snadno vyměnit za nový, aniž by se příliš rozloučil.

Žebřík - zbytečný, ale velmi užitečný, zejména ve velkých trampolínach nebo pokud jsou dětmi děti. Je vždy vhodnější stoupat po schodech než stoupat na vysokou zavěšenou podložku.

Bezpečnostní síť - musí být především trvanlivá. Ale to není jediný parametr, který stojí za to se podívat. Síť by měla být také dostatečně vysoká - větší, větší trampolína (asi 180 cm pro trampolínu o průměru 244 cm). Je třeba mít na paměti, že síť slouží k vyrovnání pádové síly, ale není dostatečně silná, aby přežila opakované úmyslné házení.

Certifikace

CE - Po takovém označení poznáte trampolíny, které splňují bezpečnostní požadavky EU. Je pravda, že se výrobce rozhodne umístit CE, ale tímto způsobem prohlašuje, že provedl všechny nezbytné analýzy a jejich výsledek je v souladu se směrnicemi Evropské unie.

Pozor! Výrobky dovážené z Číny mohou mít velmi podobné označení CE, které se liší pouze vzdáleností mezi oběma písmeny (je to minimum). Bohužel to nemá nic společného s kvalitou - výrobky s touto značkou obecně nesplňují evropské normy.

TÜV - je registrovaná ochranná známka a její použití vyžaduje souhlas společnosti a je možné pouze po získání pozitivního výsledku certifikačního procesu. TÜV SÜD je německá značka, která je synonymem bezpečnosti a spolehlivosti.

GS - znamená, že výrobek splňuje evropské normy bezpečnosti a kvality.Výrobce může použít příslušné logo pouze po udělení zkušebnami.

 

Údržba

Trampolína nevyžaduje složitou údržbu. Neznamená to však, že to stačí rozložit, užívat si zábavy po celá léta bez překvapení. Stojí za to připomenout, že jde o bezpečnost. Samozřejmě, nemusíte provádět denní kontrolu. Jediné, co musíte udělat, je udržet čisté vybavení. Jedinou obtížností je, že byste neměli používat čisticí prostředky: chemie může materiál oslabit a urychlit jeho spotřebu. Bude fungovat normální houba, teplá voda a jemné péče. Účinnost všech prvků však může být řízena jednou za čas (každý týden nebo dva). Věnujte pozornost pletivům, nohám, pružinám a všem upevněním. Někdy budete muset něco opravit, dotáhnout a (spíše zřídka) - vyměnit, pokud se poruší.

Chcete-li ušetřit sami problémy, neměli byste opustit trampolínu na zimu.Je pravda, že dobře chráněný rám se vyrovná s vlhkostí a mrazem, ale se sněhovou pokrývkou to nutně neznamená. Může vážit několik set kilogramů, což je příliš mnoho, aby se zabránilo deformaci konstrukce.

Kvalitní trampolína potrvá dlouho. Podmínka je pouze jedna - použijte ji, jak bylo zamýšleno. Co to znamená? Že byste neměli skákat do bot, přetížit rohož nad možnostmi popsanými ve specifikaci a záměrně hodit na síť. Musíte jej použít k čištění neagresivních čisticích prostředků, včas vyměnit opotřebované prvky a nepokoušet se vystavit zařízení extrémně nepříznivým povětrnostním podmínkám - například sníh může poškodit kovovou konstrukci, stejně jako nárazový vítr, který může zvednout trampolínu nahoru a "plazit se" v okolních prostorách.

Příslušenství pro trampolíny

Po několika sezónách zábavy na trampolíně (doufejme, že ne dříve) budete mít jistě zájem o dostupnost předmětů, které byly poškozeny nebo jednoduše opotřebované. Na trhu není nedostatek náhradních dílů.Můžete mít pouze určité problémy s nestandardními modely bez názvu . A co víc, můžete zakoupit příslušenství, které chybí ve standardním vybavení. Další příspěvky, kryt pružiny, žebřík nebo vysoká síť jsou téměř zřejmé. Máte-li však takovou potřebu, můžete snadno najít doplňky, jako například:

 • Plachta - chrání rohož před deštěm a podzimní listí.
 • Stan - díky němu bude mít trampolína zcela novou funkci (která přinese dětem spoustu radosti).
 • Taška - můžete v ní přemístit fitness trampolínu.
 • Ochrana spodní části trampolíny - můžete si být jisti, že i když někdo přijde na mysl, že se dostane pod rohož, nebude schopen ji zlomit. Zvláště nebezpečná myšlenka, když někdo v tuto chvíli skáká.
 • Akrobatická deska - pokud nejste profesionální akrobat, nedoporučujeme ji.
 • Kotvy - pokud se bojíte, že trampolína odletí při větším nárazu, můžete ji dodatečně uzemnit speciálními kotvami.

Výhody a nevýhody

Zařízení, které kombinuje potěšení s užitečným, má obvykle dlouhý seznam výhod. Na trampolínách to není nic jiného.Především jde o hračku, která spojuje generace - mohou ji používat celé rodiny. 

Během setkání, na nichž se děti podílejí, je také obtížné mít na zahradě lepší přitažlivost. Stojí však za to připomenout, že trampolína je nejen bezstarostným žertem, ale také dokonalým kardio tréninkem, proto je vaše srdce věčně vděčné. Co ještě získáváte skákáním? Zde je stručný seznam výhod:

 • Zlepšuje stav.
 • Zlepšuje pocit rovnováhy a motorické koordinace.
 • Skvělý způsob, jak se zbavit zbytečných kilogramů.
 • Posiluje, roztahuje a uvolňuje svaly.
 • Nezatěžuje klouby.

Po přečtení výhod přichází v úvahu otázka: „mají trampolíny vůbec nějaké nevýhody?“ Nejprve pro ně potřebujete dostatek místa. Nicméně, pokud jste se zabývali tímto problémem, musíte vědět, že v některých situacích se použití trampolíny nedoporučuje. Kdo by měl být zvlášť opatrný? Zde je několik příkladů:

 • Lidé, kteří mají problémy s páteří, krčními obratli a kostmi.
 • Lidé s nadváhou (věnujte pozornost maximálnímu zatížení trampolíny).
 • Lidé s velkou vizuální vadou.
 • Lidé, kteří trpí poruchami rovnováhy a motorickou koordinací.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

     

 

Jsme SPECIALIZOVANÝ ESHOP zahradních trampolín, dětských hřišť, šlapací kárek pro děti i dospělé, bazénů atd.! V naší nabídce najdete designové, certifikované a bezpečné produkty. Zakládáme si na kvalitě!

 

    

 

 

 

 

Platba a doprava

Platební možnosti

 • Bankovní převod
 • Dobírka
 • Online platba kartou

Dopravce

 • Toptrans
 • PPL

 

Kontakty
Vaše podpora
Vaše podpora
(Po-Pá, 9-15 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz